Väikelaste võimlemine

Tere, olen Kristin ja minu huvideks on alati olnud liikumine, loodus ja töö lastega. Viimased viis aastat olen liikunud selles suunas, et muuta hobid ka tööks. Eriliselt hea meelega jagan oma vaimustust ja teadmisi just liikumise kohta. Lastega olen tegelenud pikalt ja enda lapsega võimlemisest on saanud soov ka seda kogemust teistega jagada.

Lapsed on väga aus publikum ja selleks, et tund hea saaks, tuleb kasutusele võtta kogu oma kujutlusvõime ja ka kannatlikkus. Tunni ülesehitusel olen proovinud lähtuda just laste huvidest ja lasta siis katsetada ja omandada neid kõigil isemoodi. Enda trennis pean tähtsaks, et sellest oleks nii lastele kui vanematele kasu. Õppimine ehk millegi uue omandamine toimub maksimaalselt läbi positiivse emotsiooni ja selle võimaldamine ongi minu ülesanne koostöös lapsevanemaga. Õnneks on olemas piisavalt nippe, kuidas kasulikke harjutusi mänguga siduda ja teha õppimine lõbusaks.

Sama tähtis on, et emal oleks hea rahulik lapsega tundi tulla ja ka temal ei hakkaks igav. Selleks on tund piisavalt vaheldust pakkuv ning enne ja peale tundi on võimalik kasutada saali kõrval asuvat ruumi. Sinna saab tulla varem, rahulikult riietuda ja peale võimlemist suhelda, lapsed sättida, sööta ja siis omas tempos edasi minna.

Enne laste võimlemisega tegelemist olen õppinud Tallinna Ülikoolis viis aastat Keskkonnakorraldust ja töötanud sel alal ametnikuna. Aastate jooksul olen omandanud joogaõpetaja, laste suusaõpetaja ja väikelaste võimlemisõpetaja ametid, täiendanud end laste massaaži koolitusel ja laste ronimisinstruktori koolitusel. Pean oma ametit emana ning võimlemis- ja joogaõpetajana suurima heameelega!