Christel Allik on lõpetanud Kunstiakadeemia tekstiiliosakonna aastal 1996. Peamiselt on tegutsenud vabakutselisena. Christel Allikul on olnud mitmeid isikunäitus ja osa võtnud  ühisnäitustest.  Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Akvarellistide Liidu liige.

Huviringid

Otsime sulle sobiva viisi teha ja näha kunsti

Tahad teha sünnipäevakaarti, plakatit või lihtsalt midagi mõnusat paberil?
Meil on selleks palju erinevaid võimalusi! Proovime erinevaid värve ja pabereid, (paberit teeme ka ise) Proovime vanu ja uusi nippe, pisut ka trükkimist, kujundame kalendri või märkmiku…
Moodustame loovaid kompositsioone- et näha selle tegevuse vabadusi ja rõõme kohe alguses, et oskaks oma mõtted teoks teha.

Joonistame ja maalime, õpime käsitlema akvarellvärve ja akrüüle.
Ilukiri e. kalligraafia
 on kunstiliik – selleni viib pikk ja huvitav tee. Ilus kiri on hea kasvatuse alus. Pliiats, pastakas, sulepea, kalligraaf-marker, erinevad suled- kuidas neid kasutada, ja kui lihtsaks see tegelikult osutub- seda uurime koos.
Alustame kõige lihtsamatest vahenditest, õpime erinevaid paberikatmise mooduseid-faktuure. Esiteks pliiatsi, pastaka ja tintenpenniga, hiljem kalligraafide ja sulgedega, kasutame erinevaid pabereid ja teeme neid ka ise. Uurime erinevate kirjastiilide iseloomu.

KUNST tuleb lähemale … HARJUTAMINE teeb meistriks…
õnnitluskaardid
joonistamine
akvarell
eksliibrised
plakatid
joonistatud kirjad
laisule kiri
peensule kiri
ratassule kiri

Külastame ja arutame kunstinäitusi Tallinnas,  osaleme õpilastööde näitustel ja konkurssidel.  Loomulikult ei puudu meie tööd üheltki Nõmme noortemaja näituselt.

AINEKAVA

Siidimaal on selline kummaline tarbekunstiharu- nagu oleks kunst ja nagu poleks ka. Fantastilise rõõmustava tulemuse võib anda esimene tutvus materjaliga. Ometi võtab kõikide nippide õppimine aastaid. Õpime märkama ja edasi andma. Elame end välja värvide virr-varris, otsime läbi hetkel huvi pakkuva tegevuse iseennast.  Arendame värvi- ja kompositsioonitaju. Suhtlemine eesti, vene ja inglise keeles.

Mis meil õppekavas?

SIIDIMAALI TEHNIKAD
soolad, vahabatika. monotüüpia. shibori e. sidumistehnika.

KANDERÕIVAD
T-särgid, kleidi- ja pluusiriided, käekotid, ehted

KÄSITRÜKK
kardinad, laudlinad, padjad, paljundused ja vabadused, erinevad materjalid

AKVARELL
kompositsioonid, kavandid, kaardid, suvine maalilaager

SILMARINGI LAIENDAMINE
Külastame näitusi ja kunstnike ateljeesid. Räägime stiilidest ja ruumikujundusest. Teeme väljasõite loodusse jm. Sulatame ja maalime pisut klaasi, teeme ise paberit.

OSALEMINE NÄITUSTEL
Oleme esinenud näitustel Estonia Talveaias, Põhja-Helsingi (Soome)  ja Liedurga (Läti) Kunstikoolis. Saanud preemiaid näitustelt “Euroopa koolis” ja “Visions” (Pori-Riia-Tallinn-Eger), H. CH, ANDERSONI aastapäevanäitusel, lasteloomingu näitusel Jaapanis. Oleme osalenud näitustel  „ Euroopa linnud“ ja „Taimest tulnud“. Meie näitused nime all „Värvirõõm“ on olnud Nõmme Gümnaasiumi, Saue linna ja Nõmme Raamatukogudes.
Loomulikult ei puudu meie tööd üheltki NNM näituselt.

AINEKAVA

Christel_Allik_Nõmme_Huvikool