Maalimine, joonistamine, kompositsioon

Ringi lühikirjeldus

Maalimine, joonistamine, kompositsioon
Maalistuudio on mõeldud enesetäienduseks maalimise ja joonistamise valdkonnas või ettevalmistuseks kunstikõrgkooli astumiseks. Õpime maalima (akvarell- ja pastellimaali, guašši-, temperamaali ja segatehnikaid), joonistama pliiatsi-, söe- ja segatehnikates. Joonistame ja maalime natüürmorte, esemeid, portreid, figuure, loodust, interjööre, linnavaateid Tallinna vanalinnas. Huvi korral on võimalik õppida ka kompositsiooni aluseid, siidimaali- ja tekstiilimaali. On võimalik õppida ka õlimaali.

Ettevalmistuskursused kunstikõrgkooli astujatele
Kursuste eesmärgiks on õpilastes meisterlike oskuste arendamine, kujutava kunsti, maalikunsti ja graafika tehnikate arendamine.
Ettevalmistuskursused pakuvad võimalust nii noortele (alates 13 a) kui ka täiskasvanutel valmistuda kunstikõrgkooli astumiseks.
Kursustele võivad astuda nii täiesti algajad kunstihuvilised (õpetamine n.ö nullist) kui ka eelnevate kogemustega noored.
Õpilastele on ette nähtud individuaalne juhendamine tööülesannete täitmisel.
Kursuste käigus õpime maalima ja joonistama natüürmorte, portreid, figuure, interjööre, linnavaateid.
Õppetöö programmi kuulub ka visandite joonistamine-maalimine ning üldkompositsiooni ülesanded.
Tehnikatest töötame pliiatsitehnikas, tööde teostamisel kasutame materjalidena ka sütt, pastelli, segatehnikaid.
Õlimaaliprogramm sisaldab endas algteadmisi õlimaaliga tegelemiseks (lõuendid, krundid, pintslid, värvid, lahustid); natüürmortide, portreede, figuuride, kompositsioonide, linnavaadete, maastike jne kujutamist õlimaalitehnikas. Eelnevat joonistus- ja maalimisoskust ei ole tarvis.

Ainekava