42. Eesti Meistrivõistlused juhtrajamudelismis + TULEMUSED

📌 Eesti MV 2019 Nõmme Huvikool tulemused

  1. Eesti Meistrivõistlused juhtrajamudelitele toimuvad taas seal, kus kõik alguse sai.

Juhtraja automudelitega tehti algust seitsmekümnendate aastate alguses Nõmme Pioneeride majas aadressil Nurme 40. Eestvedajaks oli Eesti automudelispordi isa Artur Rand. Juhtraja automudelitega hakati tegelema üle kogu Eesti, tekkisid ringid Viljandisse,  Sinti, Vändrasse, Sauele, Paidesse, ning  Harmi, kuhu ehitati 1986. aastal tolle aja tingimustele vastav Eesti parim ringrada. Harmist kujuneski  tolle aja juhtraja automudelismi keskus, kuna seal oli ainus ringrada, kus oli võimalik vabariiklikke ja ka Batimaade Karikavõistlusi pidada. 1990. aastate alguses alustas tegevust Haapsalu Lastekeskus, kuhu ehitati ringrada, mis vastas juba rahvusvahelisistele nõuetele. Alates 1977. aastast on Eestis korraldatud kaheetapilisi meistrivõistlusi, korraldajaks oli sel ajal ühing Noorus. 1983. aastast kehtestati NSV Liidus uued ”Automudelispordi võistluseeskirjad”. Esmakordselt oli neisse sisse võetud ka juhtrajamudelite ehitamise ühtsed eeskirjad. Nõuded on ära toodud ka Artur Ranna ”Juhtrajamudelite” raamatus (1980).

  1. aasta sügisel sai valmis Nõmme Huvikooli uus õppehoone, mis asub aadressil Vikerkaare 10. Sinna oli planeeritud uus ja kaasaja kõikidele rahvusvahelistele nõuetele vastav juhtrajamudelite ringrada. Kõik, mida hoolega tehakse, võtab aega ja nüüd võib öelda, et uus juhtrajamudelite keskus on huvilistele avatud.

Esimest korda 50-aastase juhtrajamudelite ajaloo jooksul sai Eesti juhtrajamudelite sünnikoht kaasaegse keskuse, kus huvilised saavad mudelite ehitamist ja nendega sõitmist õppimas käia.

16.-17. märtsil 2019a. toimuvad üle paljude aastate jälle Eesti Meistrivõistlused juhtrajamudelitele Nõmmel. Võidusõitu jagub kahele päevale varahommikust hilisõhtuni. Medalite peale sõidavad võidu nii noored kui ka täiskasvanud.

Laupäeval võistlevad lapsed vanuses kuni 14a. klassis N-14. Peale seda võisteldakse klassis F1-32 ning päeva lõpetab kõige osavõturohkem mudeliklass Production-24.

Pühapäevaks jäetakse kõige kiiremad mudeliklassid ehk siis ES-32, Open-12 ja kiireim mudeliklass ES-24.

Eesti Meistrivõistlused on soojenduseks Põhja-Euroopa Meistrivõistlustele, mis toimuvad samuti Nõmme Huvikoolis 29.-31. märtsil 2019. Võistlejaid on oodata 7 riigist ja kaugeim külaline peaks tulema Uus-Meremaalt.

Kõik huvilised on oodatud vaatama, mismoodi tänapäeval üks juhtrajamudelite võidusõit käib.

Juhtrajamudelism_Nõmme huvikool